Výstava těla

Můj názor!!
S touto recenzí jsem poměrně dost otálela. Dumala jsem nad tím, jak na mě vlastně ona výstava zapůsobila. Jelikož televizi poslední dobou moc nestíhám, byla jsem ochuzena o různé kritiky. Ať už ty dobré nebo ty špatné.
Nejdříve mě docela dostalo poměrně slušné vstupné. Takové neplatíte ani do Rudolfina a tam je to dost „mastný“ samo o sobě. Po vlezu do Lucerny vás zaujmou lidé, potulující se tam v bílých pláštích, (Krásná nemocniční atmosféra – ještě chyběl ten specifický čmuch.) kteří se snaží jiným infochtivým lidem vyhovět.
Samotné exponáty byly už trochu zajímavější, ale ne natolik, abych u nich strávila nějaký čas. Lékaři nebo ten kdo to dělal, sice ty dotyčné „nenaporcoval“ jak padla pilka, ale mělo to hlavu a patu a místy i trochu (nevím jestli se to hodí) uměleckého cítění. Např. ruka zbavená svalů a kostí, kde zůstaly jen žíly opravdu vypadala jako umělecké dílo.
Ke své škodě, informace u vystavovaných částí byly natolik chudé, že jsem je po chvilce přestala vnímat. Neobsahovala žádné info, které by nebylo v dětské encyklopedii nebo biologii pro základní školy.
Prohlédla jsem si lidi a části lidí (nic šíleného to nebylo) a pomalu se vydala na světlo. Dalo by se to shrnout: přišla jsem, viděla jsem, odešla jsem – tedy nic moc.

(malé kotě – Mail – WWW)
Vloženo 07.06.2007, 19:30:46
A copak si myslíš o tom, že je to nemorální a kdesi cosi? :) Mě je to tak nějak celkem jedno, pokud to není nezákonný,že jo :) … ale kritici poukazovali na to, že je to nehumanní a podobně, tak bych ráda věděla, co si o tom myslíš :)

(3) Malé kotě (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 07.06.2007, 19:44:12
Tedy mě je to v celku taky šumák. Předpokládám, že ti lidé k tomu dali osobní souhlas. Jako mě to nemorální nepřišlo. Lidé tam nejsou v nijak pohoršujících stavech ani jinak znevažováni. Jen mi ta výstava přišla nějak chudá.

(4) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 07.06.2007, 19:46:24
I když – než já se nechat vystavit, tak se nechám použít na dárcovství. Sice je lidí hodně, ale…

(5) (malé kotě – Mail – WWW)
Vloženo 09.06.2007, 07:27:16
To máš asi pravdu

 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat