Skok do vody aneb plav

Psala jsem v několika předchozích článcích, že se chystám na změny ve svém životě a i přístup k některým věcem je třeba přehodnotit. Nejsem zrovna člověk, který by rád mluvit do větru.
Sice je pravda, že mi v posledních pár měsících šla změna pomalu, ale nyní se schyluje k velké změně. Změny, které jsou postupné, jsou přípravou na skok do vody, kde život naučí plavat. (Kdo taky skáče do vody v oblečení – připraví se do plavek, ne?) Nechci tvrdit, že jsem totální životní neplavec. V pár zkušenostech jsem si už zaplavala, ale nyní mě čeká jiný bazén.
Po pětadvaceti letech opouštím svoje rodné hnízdečko a stěhuji se. Opouštím místo, kde jsem přes dvacet let vyrůstala a mám moc ráda. Je to na okraji Prahy, kde je spousta přírody, možností procházek a krásných vzpomínek. Moc se mi z místa, kam jsem jezdívala domů, nechce. Kousek se psí cesta, další kousek je les a na druhé straně park, Vltava a jiná přírodní vyžití.
Na počátku nového roku mě čeká přestěhování se kousek od centra Prahy. Příroda tam je kousek dál, než jsem byla zvyklá, ale je tam. Je tam i spousta zodpovědnosti a zkušeností.
Musím si zvyknout na jiné hospodaření a samostatnost. Ne, že bych se na to netěšila. Jen to je větší změna a tak trochu krok do neznáma. A lidé se toho, co neznají, trochu bojí. V hlavě se mi různě honí myšlenky, jak to zvládnu po finanční, časové, citové a já nevím ještě jaké stránce.
Přemýšlím stále. Kde koupit jakou pračku, žehličku, jaké kopit první jídlo… Přemýšlím od základních věcí až po kravinky, které jsou zatím nepodstatné a řešit se můžou na jaře. Myslím, že barva tapet, koberce a lustru, který by ladil s nábytkem je nyní naprosto zbytečné plýtvání mozkovým prostorem. Jenže mi to nedá a stejně plánuji, v jaké barvě bych si chtěla udělat ložnici, jak co nejvíce zvelebit pidi koupelničku, jak si udělat pracovní koutek, co vařit, dokonce i nad tím, jak si udělat knihovničku.
K zabydlení bytečku, který je několik let prázdný, bude chtít víc času, než jen jeden měsíc.
Jak by Alfa řekla, je to běh na dlouhou trať a já dodávám, že ta trať je lemována časem a financemi. Musím si na ten běh pořídit kvalitní botičky.

(1) (Neko – Mail – WWW)
Vloženo 03.12.2009, 19:28:02
Přeju hodně štěstí a budu držet palce, ať se všechno pěkně vydaří a ty sis mohla udělat z nového bytečku svoje hnízdečko.

(2) Zivot (Vis – Mail – WWW)
Vloženo 06.12.2009, 11:41:54
Ahoj, letos naposled, neni cas. To co jsi napsala je Zivot. Tvuj. Novy. Ted je to na Tobe ale nemam nejmensi obavy, ze by jsi to nezvladla nebo nezvladala. Ty nejsi ten typ. Kopance budou, mensi i vetsi, kdyby nebyly, byl by to Hollywoodsky emofilm, ne zivot. Nymyslim si, ze je potreba cokoliv dodavat. Takze Hezke Vanoce a Stastny Novy rok a i vsechny dalsi. Ahoj Jejko.

(3) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 08.12.2009, 13:38:48
Neko: Děkuji, bude to chvilku trvat, ale snad se mi hnízdečko povede.

Vím: Je to život, vím. Mám z toho trochu obavy, ale nic co bych nezvládla. :D Tvůj popis života a jeho kopanců by se měl tesat do skal. :D Dlouho jsem se tak nepobavila.
I tobě krásné a klidné Vánoce a happy new year :D

(4) Hodně štesti (urzu7 – Mail – WWW)
Vloženo 27.12.2009, 20:10:00
Jo Jo to znám taky ja mně ale vyhodu ja si stěhoval jen osobni věci tenkrat ještě k babičce do bytu potom co umřel děda a tak sem nic nemusel zařizovat. To sem začal dělat až potom co jsem si jako družstevnik koupil svuj podil od města.
A dělam to vlastně neustále furt je potřeba něco opravit nebo vymněnit.
Leta se tešim na renovaci koupelny ale nejak mi to zatim nevyšlo.Takže Alfa ma naprstou pravdu jeto beh na ty nejdelši trati lemované neustalym nedostatkem času a peněz . A tak ty přeju jen dostatek všeho at se ti splni všechny tvoje plany a jdety všechno jak po masle . Takže už přeju štatny a vesely novy rok a dalši leta at jsou uspěšnejši než ten letošni rok. :-))

 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat