S pc bez pc

Některé věci se staly již takovou samozřejmostí, že se bez nich běžný život stává dosti obtížným. Dneska si už těžce dovedu představit komunikaci bez telefonu a za použití jen písemné pošty – klasických dopisů z papíru. Určitě by to šlo, ale než by se domluvil sraz, uběhl by třeba měsíc. Organizovat tak nějakou větší akci by bylo asi hodně náročné. To samé platí o počítači a připojení na internet. Na internetu je spousta informací, lidí a kominikace s nimi. A když už není počítač připojen na síti, dělá se na něm spousta jiné práce. Psaní textů, tabulek, grafické práce. Dneska se už práce nepíšou na psacím stroji nebo v ruce, ale na počítači, který je i uhledně vytiskne na papír. Počítač si usnadnil komunikaci s lidmi. Ať už je to formou emailu, icq, skype či facebooku, twiteru a já nevím jakých jiných aplikací, messengerů a stránek.
A já o to nyní na pár dní přišla. I když doma mám internet, jsem na něj napojena jen z nového mobilu, který mi tento handicap trochu usnadňuje.
U mého noťase odešla nabíječka. Takže mi zbývá jen nějakých 100 minut, než se vybije baterie. Samozřejmě se to stalo v době, kdy tam mám rozdělanou práci a projekt, který bych potřebovala poměrně rychle dodělat a komunikovat s lidmi. A i když mám telefon velmi šikovný, něco na něm je přeci jen těžší a nepřesné.
Doufám, že se k internetovému životu vrátím brzy. A bude to ten pouhý týden a ne možných 21 dní.


Bla bla bla, zdroj je opraven a bude připraven k vyzvednutí od 9 do 17 hod.
Na jednu stranu mě tato sms velmi potěšila, na druhou stranu mě tak trochu rozesmutnila. Jak to vymyslím? Moje pracovní doba je totiž 8–18 a tak asi těžko budu v 16:30 v jejich prodejně. Jak já miluji komplikace.

(1) (herb – Mail – WWW)
Vloženo 20.11.2010, 13:15:23
Počítač a internet, mobil etc., to všechno jsou fakt úžasné vynálezy. Vím, že posílání dopisů a pohlednic je sice pro někoho úžasně romantické, ale je to už zkrátka a dobře pomalé a v podstatě i drahé. Nelíbí se mi, jak se někteří strašně „cítí být něco extra,“ že ještě v dnešní době poslali dopis/pohled. Krása, ale já na takové romantičnosti nemám v dnešní době čas, ani náladu a po mě by to stejně nikdo nepřečet, protože škrábu jak nemocnej kocour…
Je fakt, že dneska už je člověk na těchhle vychytávkách fakt závislej. Když jsem bez mobilu, cítím se pomalu jak bez ruky. Někdy si říkám, jak to muselo být úžasné, když všichni měli ještě pevné linky a nikdo mobil, interet atd. Nikdo neměl přehled o tom, kde kdo je a kdy, ke komunikaci se museli lidi fakt sejít…
Ale už je to dneska holt bez takových věcí těžké a člověku dnešní zaměstnavatelé, ani kantoři na školách už nic jen tak nedarujou. Pamatuju si, jak jsem první semestr na výšce odevzdala učiteli „domácí úkol“ psaný rukou, stejně jako pár ostatních mých spolužáků, pro něj to mělo cenu hajzlpapíru…

Hm, s tou pracovní dobou to vypadá komplikovaně. Nenapadá mě jiný způsob, jak to vyřešit, než tam poslat někoho jiného nebo útect z práce… Ale věřím, že ty na něco přijdeš.

(2) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 26.11.2010, 18:06:43
Jsem online. Je pravda, ze dneska uz se bez těchto prostředků ani člověk neseznami.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat