Podzimní zima

Vypadalo to, že se tomu letos zdárně vyhnu. Jenže, jak podzimní sychravá nálada otálela, o to silněji uděřila. Tedy… alespoň mám takový pocit.
Ráno se mi nechce vstávat a do práce se také moc netěším. Poslední dobou to tu jde od 10 k 5. Určité procento na tom mám asi taky. Je tam, malé, ale je.
Zase jsem zapoměla na to, co nás na firemním školení učil. Do práce se má nasadit maska. Taková maska s širokým usměvem a povznesená nad pracovními problémy. Posledních 14 dní, jsem ji zapomínala. Možná to bude i delší doba.
Jenže ono mi to ještě nejde tak automaticky. Přeci jen jsem po škole krátko a na tohle teprve sbírám praxi.

Je únavné mít telefonáty typu:
On: „Byl tam p. Ťuťu s klíčema?“ – nevinný pracovní dotaz.
Já: „ Ne, nebyl.“ – slušná odpověď.
On: „Takže tam p. Ťuťu s klíčema nebyl?“ – další … dotaz.
Já: „?… Ne, nebyl.“ – moje lehce nechápavá, ale stále slušná odpověď.
On: „Takže tam ty klíče nejsou?“ – …
Já: „ ???… No, když tu p. Ťuťu nebyl, tak tu ty klíče asi nejsou.“ – moje odpověď s lehkým nádechem podráždění.

Na toto mě ve škole opravdu necvičili. Žádám rekvalifikaci a okamžitou nápravu! K čemu mi bylo dva roky chození na psychologii, když nás profesorka nenaučila, jak se máme chovat v těchto situacích.
Nemůžu se přeci naplno hádat se svým nadřízeným… Jenže jakmile vidím jeho a slyším některé jeho poznámky… (nenapadá mě jinak než to popsat jako) hodím držku.
Lékař mi sice řekl, že mám poškozený sluch na levém uchu, ale bohužel (a díky) ne natolik, abych byla schopna některé poznámky ignorovat.

Na tohle opravdu nejsem vyškolena. Nevím jestli se mám smát, odpovědět jako kamená huba a nic se neděje, začít se trochu bouřit nad nesmyslností některých poznámek, či se v duchu zasmát a jít dál?
Myslím, že to by se mělo učit v hodinách občanské nauky. K čemu mi je, že na občance (už ani nevím, co jsem se na občance učila) bude opět probírat, kdo byl prezident v roce 1945 (Beneš) – na to je snad dějepis. Proč se neučí to, kde si sehnat výpis rejstříku trestů, jak to chodí na úřadu práce, jak se připravit na pracovní pohovor, jak má vypadat pracovní smlouva a na jisté lidi, které prostě potkávat budete?
Po škole člověka vyhodí s vyučákem, maturitou nebo jiným osvědčením … a starej se. Tohle mi přijde trochu neférové.
Neříkám, že nás musí vodit za ručičku do konce. Aby mě maminka omluvila v práci – bych se styděla. Chtěla bych jen nějaké základy. Škola by měla naučit jak vědomosti, tak seznámit či zařídit nějakou přípravu na život a na lidi v něm.

Tak jsem si chtěla postěžovat na podzimní náladou a nakonec končím u školství.

(1) (Neko – Mail – WWW)
Vloženo 07.11.2008, 22:54:42
Škola je u nás pouze o teorii, praxe je někde ta tam a ty vyjdeš ze školy a je to jak když vhodí neplavce do vody – a plavej, zlato! Je jedno, kolik ti v té době je a jestli máš základní vzdělání nebo výšku, vždycky to bude šok… :( Taky se všeho toho hrozně bojím – nikdo mě nepřipravil a ani nepřipraví na to, jak nevyšilovat z toho, že jdu na pohovor, nebo jak se vypisuje daňové přiznání a ostatní krávoviny, co jich v dnešním úřednickém světě je…

BTW. Ohledně té tvojí práce, dennoděnně se nestačím divit tomu… jak jsou lidi blbí, a kolik může být v práci nespravedlnosti… a pokračovat bych mohla ještě dlouho.
No, „maska“ taky není pořád řešení. Kolikrát přijdu mezi lidi milá a usměvavá a v duchu si poticu brečím a to taky není dobrý. Lepší je uvolnit páru, sem tam se holt na někoho zamračit, pokud to pomůže… I když chápu, že to asi není tak jednoduchý..

(2) Maska je náročná, (Alfa – Mail – WWW)
Vloženo 08.11.2008, 12:00:53
leč v naší práci nezbytně nutná. Já si jí snažím každý ráno před divadlem hodit na ksicht a to ostatní, co jsem chtěla řešit, aby to bylo lepši, už neřeším. Ono to nemá cenu a nakonec stejně bude vyzdvižen ten, kdo to posírá…
Takže klídek a úsměv na rtu… pracovní. A do soukromí si pracovní starosti neber. Škoda času.

(3) (lední brtník – Mail – WWW)
Vloženo 08.11.2008, 22:34:09
huh, máš pravdu, to mi taky pije krev.
měl jsem dojem že tyto zrůdnosti postihly jen nás „před rokem 89“, a potom se z občanky stál normální předmět „kde, proč, co zařídit“. vidím že jsem naivní, a je čas vypnout všechny školy včetně jejich dlouhého vedení.

(4) maska (urzu7 – Mail – WWW)
Vloženo 08.11.2008, 23:14:58
to znam.
Taky si jednu velmi milou masku nasadim když přijdu do práce

(5) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 09.11.2008, 17:50:59
Neko – tak by taky mohla naučit teorii, kde si co sehnat a jak by to teoreticky mohlo vypadat.
S tou maskou je to těžký. Přetvařování sice nic moc neřeší, ale je tvoje starosti a námitky moc nezajímají. Je to takový začarovaný kruh a já se v něm placam.
Alfička – pokusím se. Je to sice fuška, ale pokusím se.
Lední brtník – bohužel se z ní nestal normální předmět. A jestli ano, tak na tolika školách, že by mi snad na jejich spočítání stačili prstíky jedné ruky.
Nevím proč se na školách neučí pravidla nějakého životního běhu.
Nejhorší je srážka s blbcem. Srážce nejde vyhnout, protože proti blbům není ochrany, páč jsou to příliš vynalézavá stvoření. Měli nás naučit – jak si to s nimi zpříjemnit, když u s nima žijeme.

(6) (Momoko – Mail – WWW)
Vloženo 09.11.2008, 18:30:34
„Nejhorší je srážka s blbcem. Srážce nejde vyhnout, protože proti blbům není ochrany, páč jsou to příliš vynalézavá stvoření. Měli nás naučit – jak si to s nimi zpříjemnit, když u s nima žijeme.“-Skvěle řečeno… Víme své, že?:o)

(7) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 09.11.2008, 21:27:25
Ano, to víme – jen se naučit to lehce a slušně eliminovat :D

(8) (urzu7 – Mail – WWW)
Vloženo 10.11.2008, 11:18:23
tak tak hlavně nenapadně eliminovati
a s velkým usměven na tvaři

(9) (Beldaran – Mail – WWW)
Vloženo 10.11.2008, 23:30:02
Koukám, toto je jasný případ toho, co jsem vždycky tvrdila. Že integrály, vzorečky na výpočet tepla a jiné podobné nám v životě k ničemu nebudou. Jsem opravdu ráda, že chdoím na vejšku, protože je to šance se otrkat, já, která se bojím jít sama i nakupovat (ano, je to tak), bych v práci neobstála. Do týdne bych se psychicky zhroutila.
Nás třeba na občanské výchově učili, kam patří vidlička a kam nůž.
Jinak vidím, že ty jsi normální a za to, že je tvůj nadřízený zpomalený hňup, jak tak koukám, přece nemůžeš.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat