Po zásluze potrestán?

Nikdy jsem netvrdila, že je svět nějak extra spravedlivý. Bylo by to asi hodně dětinské. Představa o světě, kde zlý je potrestán a hodný dostane odměnu… Zlo padne, princezna je zachráněna ze spárů démona a princ s pomocí sličné princezny spasí svět, království, město… chudý za poskytnutou pomoc bohatýru dostane odměnu, s jejíž pomocí se mu bude žít lépe…
Představa takového fungování společnosti je sice velice krásná, ale utopická.
Člověk by mohl tvrdit, že to tak funguje. Přece, když má člověk firmu (do příběhu ji udáme jako nějaké panství), kde jeho sluha (zaměstnanec) dobře pracuje, měl by onen sluha za dobře vykonanou práci dostat nějakou odměnu. Odměna by měla být v závislosti na jeho výkonu práce a případně složitosti skolení nějakého zlého monstra (uzávěrka, práce navíc).
Odvážím se tvrdit, že tento systém by měl být a taky je správný. Jenže, ne všichni ho za správný považují. Nebo… fungují na, pro mě, záhadném systému. Myslím, že krásným příkladem „divnosti“ je moje práce. To, že pracovní doba je delší, než obvykle bývá – tohle bych i vynechala.
To, že lidi, kteří pracují špatně, a nic se s nimi nedělá, mi už trochu vadí. A to, že lidé, kteří se snaží, pracují, případně mají nějakou snahu posunout věci dopředu, jsou téměř na stejné úrovni těch zaměstnanců, co dělají houbeles. Ano, tohle mi opravdu docela dost vadí. -__- Uf.
Díky krizi a nedostatku pracovních míst se často děje to, že bez cavyků bereme práci navíc. Nechceme se koukat na kolegu, kterému to očividně nejde, a za stejnou dobu, kdy se s tím patlá on, to máte vy 6× hotové. Bez odmlouvání na sebe nahodíme práci, kterou ani vlastně dělat nemáme. A tohle je i ten problém, na který jsem dojela i já.
Kolegyně s počítačem válčí a než by ona udělala jednu tabulku, já vyrostu. Začala jsem je dělat já. Sice máme úklidovou službu, ale řádné vyluxování jednou týdně není takový problém. Jenže to dělám já, když mám víkendovou službu. Předělávání šanonů a jiných dokumentů… Dokázala bych to zde vyjmenovávat ještě velmi dlouho. Nechci zase plakat nad rozlitým mlékem. Jak jsem si to v práci udělala, takové to tam mám.
Jen mi velmi mrzí a zároveň vytáčí, že vlastně jakákoliv snaha, kterou jsem dělala (ať dobrovolná práce navíc, nebo nařízená), začala být považována za naprostou samozřejmost. Přitom jsem chtěla tak málo. Nějakou pochvalu za vykonanou práci, poděkování, finanční odměnu… nedostalo se mi.
Proč tedy někdo, kdo v práci jen sedí, nepracuje, neustále telefonuje, chatuje, chodí pozdě, rozhašuje pomluvu, opouští pracoviště, pije v práci či si dělá, že práce, na kterou přišel/a, dělat nebude, protože on/a je něco víc. Bleh! Je až kupodivu, co jim vše projde.

Já jsem udělala svoji práci, kterou mám dělat. Obsadila jsem volnou pozici, kde chyběl člověk.
Za to, že jsem udělala to, co dělám pokaždé, když jsem v práci – a to je už nějaký ten pátek, jsem přeložena. A ne, nedělám si srandu.
Za práci, kterou dělám 4 roky a opravdu jsem se snažila o hodně změn, do kterých jsem dala dost sil, jsem přeložena. Z vyznění emailu, který asi nebyl určen pro mé oči, jsem nejen přeložena, ale ještě mám poznámku, že jsem „problémový zaměstnanec“? Např.: On se velmi špatně hlásí požár nadřízenému, když vám hoří pod zadkem a jaksi někdo, kdo vám to má nahlásit tak učiní po 27 minutách.
Nevěřila jsem svým očím. No což – je vlastně i pořekadlo, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.
Popravdě, bylo mi chvilku i líto, že jsem přeložena. Chtěla jsem to ukončit já. Myslím, že jsem pracovala dobře a tohle si nezasloužím. Na druhou stranu, neuvěřitelně se na to přeložení těším. Do nové práce budu chodit pěšky a mám ji 4 minutky od bytu. Je tam docela prima kolektiv a věřte nevěřte – normální pracovní doba.

Vzala jsem si ponaučení a do nové práce jdu s novým štítem. Budu pracovat, ale už si nenechám kálet na hlavičku. Lidi, pracujte a pracujte dobře, ale nedělejte ze sebe tažné voly.

(1) Fňuk (Alfa – Mail – WWW)
Vloženo 08.08.2010, 19:23:25
Buuuu, a ja tady zůstanu sama, buuuu… ale asi to fakt budeš mít lepší. Drž mi tam místo…
Jo, a pěkně tady taky kecáš. Do tý nový práce to máš minut asi pět.

(2) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 08.08.2010, 20:30:31
No… Záleží na tom, jaké si vemu botičky a doma mám koloběžku :D

(3) (herbi – Mail – WWW)
Vloženo 08.08.2010, 20:38:30
Divím se, že jsi to tam tak dlouho vydržela, s tím, co jsi mi všechno vyprávěla. Podle toho mi přijde, že to není práce ale cirkus, kde si snad každý dělá, co chce.
Je vůbec fascinující, jak notoricky problémovým jedincům všechno prochází a jakmile ten poctivý, co svoji práci dělá a dělá ji dobře, nedopatřením něco opomene, tak je hned oheň na střeše… Nebo dostane seřváno za to, co neudělal někdo jiný…
Ale jak říkáš, taky dobře, alespoň to nebudeš mít daleko a nebudeš tam muset trčet tak dlouho.

(4) Herbi (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 08.08.2010, 21:25:31
Nějak si stále říkám, že jsem neměla na výběr. Ale asi by to teď, když mám nějaké další zkušenosti, bylo úplně jinak. Blbost brečet nad tím, co se stalo. Začnu s trochu čistým štítem a uvidíme jak to dopadne. :)

(5) Vis co je na svete nejdulezitejsi? (Vis – Mail – WWW)
Vloženo 10.08.2010, 01:49:30
Penize a moc.
A hned na druhem miste je moc a penize.
Vzdy me fascinovalo, ze idiot je reditelem a nekdo, kdo je fakt dobry je pometlem. Jen te podporuji, jelikoz jsem se take rozhodl nebyti vice pometlem.( To neni sebechvala ani tebechvala). Jen se fakt divim ,ze jse onu nejmenovanou firmu nenakopla do…Tak nejak jsem zahledl deni v CR a koukal co je za vladu a malem jsem spadl ze zidle a spolkl vlastni jazyk. Staty nejsou zemi ( a nikdy to tak nebylo – ruzovy sen tak nejak zcernal) neomezenych moznosti, ale CR ano. Pokud by me nekdo chtel dostat zpet, zbyrek zivota by starvil na voziku.
Drzim palce.
Zase nekdy ahoj.
Mail mas, kdyby neco.Pozdrav A+S. 
G

(6) Zdravím G!!! (Alfa – Mail – WWW)
Vloženo 10.08.2010, 12:04:06
Jak žiješ chlape? Kde, to se ani neptám, z tvého komentáře je to jasné. To se u nás dějou věci, co? Já taky jen zírám… a stále jsem tam, kde jsem byla. Ono to bohužel zatím jinak nejde, ale kdyby šlo, tak si koupím s chutí i předražený okovaný botky…

(7) Ahoj Alfi (G – Mail – WWW)
Vloženo 12.08.2010, 21:48:13
Diky za optani ( a sorry Jejko – ted jsi neco jako ustredna), jde to. Mam svoji firmu ale smeruji jinam. To co se deje u Vas je fakt dobry namet na tragikomedii. A jedna zprava " od zdroje". Vis proc je tak strasna nezamestnanost – protoze se tady nikomu nechce makat. Ten ruzovy sen je sen mit doma tiskarnu na zarucene prave $. To je asi tak vsechno. Potom bude makat 18 hod denne. A ty botky bych trochu vylepsil a la 21st stoleti. Ovsem pokud by vsichni udelali to, co mame na mysli, ony osoby by kinetickou energii predanou ziskaly snad i nadsvetelnou rychlost a mor zvany clovek by se nechtene rozsiril do vzdalenych koncin vesmiru a byl by konec hvezdam…byly by rozkradeny.
Mej se a pozdravuj, ja pozdravuji z mista, kde je stasna nezamestanost , ja makam 18 hod denne a kdyz chci najmout zamestanace a zaplatit je.....nejsou lidi…hmm tak nevim kdy je ten pes zakopany. 
G

(8) (Jitule – Mail – WWW)
Vloženo 21.01.2011, 11:24:51
Ahojík měla jsem stejný problém jako ty a představ si, když to začneš flákat jako ostatní tak je to najednou špatně a ty jsi ta nejhorší ze všech. Naštěstí tady v tý blbárně debilní v březnu končim jupííííí

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat