Net je asi třeba...

Nějak zjišťuji, že internet je jako oheň, Velmi dobrý sluha a rádce, ale když se to s ním přehání, dokáže být i velmi zlý pán. Nemusí to být čistě jen internet, ale počítač všeobecně.

Poslední dobou si uvědomuji, že jsem online na různých aplikacích docela dost často. K závislosti to má asi ještě daleko, ale myslím, že si udělám častěji od počítače pausu. Jenže jak nejsnadněji hledat informace, práce, zboží v dnešní době, když ne na netu?
V uplynulých pár týdnech jsem prošla různými změnami – ať malými, tak i velkými. Také předpokládám, že v dalších několika týdnů a měsíců mě další hora změn čeká. Budu se stěhovat a upravovat byt.
Jak vybrat levné zboží, které by vyhovovalo jinak než po internetu?
Jak si najít novou práci, kde bych sice makala stejně, ale v normální pracovní době?
Jak si najít informace, které bych mohla využít při přijímačkách na vysokou školu?
Za každou otázkou vidím internet. Co dnes není ani trochu na internetové síti je podezřelé.
Omezíme tedy jen určitou část. Zbytek je pro dnešní seberealizaci docela důležitý.
Dnes plánuji naťuknout pracovní příležitosti. S reálnou vidinou stěhováno opravdu bude třeba nová práce nebo alespoň nějaké přeřazení. Opravdu pociťuji, že už toho nepravidelného režimu, denních s nočními a víkendovými službami mám dost.
Zvažuji i jít na jinou pozici, kde bych si sice postavením pohoršila, ale měla bych svůj klid a svoji normální pracovní dobu.

(1) net (urzu7 – Mail – WWW)
Vloženo 19.11.2009, 19:20:27
Naprosto s tebou souhlasim.
všechno co bys dneska chtěla vědět najdeš nejsnáz na netu.
I druhá myšlenka je hodně pravdivá
když dneska neni firma na netu jako by snad ani nebyla.

Přeju at ti všechny změny vyjdou k tvé spokojenosti a do nového bytečku seženeš všechno co chceš a levně.
taktež novou praci ktera ti bude k radosti než k samym starostem.

(2) (Neko – Mail – WWW)
Vloženo 19.11.2009, 19:43:54
Taky mám pocit, že dneska člověk nedá bez netu ani ránu. My máme na netu prakticky celou organizaci školy – tam si zapisuju předměty, hlásím se na zkoušky, dostávám známky. Učitelé posílají některá hodnocení na e-mail a vyžadují občas e-mailovou komunikaci. Nevím, jak bych udělala dneska bez netu školu – ne, protože bych si libovala v závislosti na internetu, ale protože bez něj už to dneska nejde, ani kdyby člověk stokrát chtěl.
S těmi nákupy se to dá dneska ještě udělat postaru a není v tom moc obrovský rozdíl. Na druhou stranu, zajímalo by mě, jestli se ještě dá práce najít přes inzerát v novinách – všechny nabídky jsou dneska na internetu. Tak nevím, jak jinak by si člověk dneska sehnal práci – ty tiskoviny už se na toto moc nesoustřeďují a ty, co na to byly zaměřeny, pomalu ale jistě upadají v zapomnění, protože jsou pomalé a málokdo už to kupuje, protože každému je takový tištěný inzerát už i podezřelý.
Info už taky nejde pomalu sehnat jinak. Dneska, když jdu do knihovny a chci nějakou knihu, tak mě pošlou, ať si v internetovém katalogu napřed najdu signatury…
Taky si hodně vyčítám, že neustále sedím u PC, ale vzhledem k práci do školy, vzhledem ke školnímu systému a vzhledem k tomu, že zkrátka net je dneska pro všechny pupek světa, tak to ani jinak nejde…
Ale jinak je internet fakt skvělá věc – člověk se na něm může učit, stejně jako se bavit, pracovat nebo nakupovat. Je pravda ale, že nás moderní společnost fakt dělá na netu závislými…

(3) (Vis – Mail – WWW)
Vloženo 20.11.2009, 21:19:22
Ahoj po case Jejko -M…Net je supr vec – asi si pamatujes ( mozna) ze je to i muj pracovni a obchodni nastroj a bez nej bych…no nevim.
Na druhou stranu, pokud se svet jednou zhrouti, tak to bude taky diky netu. Je na nem dnes zavisle uplne vse. ( I tva krasna nova karta). Jen maly priklad – jeden muj znamy leta pouzival ibanking ( alespon to tvrdil) a no problem. A minuly tyden ho haknul „sp“ a je o 120.000 USD chudsi. Takze net ano, ale krome samozrejmosti, jako je standalone firewall a AV ( nic od Microsoftu proboha) i antikeylogger shield a pribuzenstvo. Ber to jako pratelske ( snad jimi jeste jsme i kdyz se uz nikdy neuvidime) varovani a zapomen na okridlena slova – to me se stat nemuze. to totiz rika uplne kazdy do te doby, kdy se to stane. A ono se to stane vzdy. A vzdy kdyz to nejmin potrebujes.
Ahoj a at se ti vede dle tvych predstav.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat