Nebojte se černé kočky

Číslo 13 s kombinací pátku je docela značně opředeno mýtem smolného dne.
Nikomu to nevyvracím a nebudu to ani potvrzovat. Podle mého názoru, je to den jako každý jiný.
Dnes v práci mě překvapil jeden docela mladý strážce, který byl lehce z tohoto dne nervózní.
Na jeho rádoby dotaz, co s tím dělám, jsem odpověděla, že nic. Pro mě to je den jako každý jiný a když se něco má podělat, podělá se to, kdy chce a na nějaké pátky třináctého se to vykašle. Chvilku se na mě vyděšeně díval a odcházel se slovy „Když myslíte…“.
Nevím, proč bych si to nemyslela.
Na takové pověry moc nejsem. To je jako odsoudit černé kočky, které běhají přes cesty. Můžu tak přece brát jakékoliv černé zvíře. Tím pádem, když mi přes cestu přeběhne labrador (ten černý) a já se o něj přerazím, beru to jako smůlu. Ale nevím, proč bych měla jančit z kočičky, pejska, který je vzdálen mé noze a tak není pravděpodobnost, že ho nechtěně nakopnu a sama se pak budu smolně válet na zemi. I když ani to bych nenazývala smůlou, jako přirozenou šikovností.
Takže jsem v klidu a užívám si v práci klidné směny, která má všední závady, které se řeší jedním, dvěma telefony.

Když se člověk moc soustředí na to, že je dneska „smolný den“, nedává pozor na jiné věci. Pak se tak zaměří na hrnek kávy, který nese, že si nevšimne prahu.

(1) (Jitule – Mail – WWW)
Vloženo 13.03.2009, 15:37:57
taky tento den beru jen jako další otravný den s pracovními povinostmi. Teď se momentálně nudím a nemám co dělat, prostě je krize

(2) Ahoj (uhodni – Mail – WWW)
Vloženo 13.03.2009, 22:43:33
Ahoj, tak nejak jsem vzpominal na minula leta a skoncilo to tak, ze jsem si te nasel na webu. No jo, jsi porad lepsi a je fajn, ze se drzis japonske grafiky a luku. { krome telefonu v kanclu, samozrejme} Takze te timto zpusobem zdravim a pozdravuji – to je z filmu a omlouvam se za diakritiku – ja tak nejak cestinu nemam nainstalovanou, jelikoz komunikuji jinym jazykem.
Takze jsem pozdravil, pokud by jsi chtela vedet kdo to, tak mi napis na mail vyse uvedeny, nemam zajem o publicitu, jen dodam, ze se pomerne velmi dobre zname { napoveda = kreslo,popelnik,automat na kafe}, jen jsme se dlouho nevideli – o te anonymite na webu jsi to taky napsala. Az budu v Evrope, tak se zastavim. Mozna.
P.S.: Omluva Alfe za posledni vecer, kdy jsme se videli. Spatne zacal a jeste hur skoncil.
Takze i kdyz se neozves ahoooj a bud takova, jak vzdycky. G.
P.S.2 – sorry, ze pisu sem ale ja uz nevim, ktery mail je ten spravny.

(3) (Phoenicks – Mail – WWW)
Vloženo 14.03.2009, 08:36:16
Pátek 13. je super den! Žádné pověry neplatí!

(4) (Neko – Mail – WWW)
Vloženo 20.03.2009, 08:35:30
Já na pátek 13. taky moc nevěřím. Provokativně jsem si taky jako své oblíbené číslo zvolila právě 13. Je fakt, že znám lidi, co nevylezou z domu a oprávněně. Někteří mají fakt v tento den smůlu. Z velké části si ale myslím, že si to dělají sami – jak říkáš: „zaměří se na hrnek kávy, který nese, že si nevšimne prahu“ a o tom to, myslím, povětšinou je. Člověk je pořád na pozoru a dává si bacha na takové ty potencionálně nebezpečné věci a přehlídne takové ty běžné, o které se dá nakopnout, zakopnout, praštit, přerazit…
Je fakt, že poslední dva pátky 13. se některým obvzláštně vydařily – od volání z nemocnice po zprávy o úmrtí. Ale beru to jako nepříjemnou shodu náhod…

Kdo mi bude šahat na černé kočky, toho pohryžu, a varuju: Mám vzteklinu!!!

 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat