Modelky

V poslední době v novinách neustále čtu o boji proti vychrtlým modelkám. Nejvíce se mi líbí, že na jedné straně časopisu to odsuzují a na druhé straně je článek jak držet dietu. Trochu si to protiřečí. Vychrtlost je špatná, ale hubnutí správné. Nedivím se, že malé děti jsou tím zmateny. Anorexií a dalšími tím spojenými nemocemi trpí stále menší holky a už začínají blbnout i kluci. Nevím jak vám, ale mě se pochodující vyumělkované kostry nelíbí. Kůže na tom visí, je to pobledlé a člověk se na to bojí šáhnout aby mu neublížil. Hlavně, že návrháři ušetří na látce a je méně pracné šít na něco, co nemá žádné křivky.

Na internetu jsem pátrala co je taková ideální ZDRAVÁ váha. Objevila jsem BMI.

To je Body Mass Index – ukazatel tělesné hmotnosti. Podle něj se dá zjistit zda má člověk nadváhu, podváhu nebo je v normálu. Podle lékařů je ideální BMI mezi 19 a 25!

Udělala jsem pokus na sobě. BMI se počítá, že se hmotnost v kilogramech vydělí svou výškou v metrech na druhou. Při mé výšce 158cm a váze 48kg mi vyšlo:

48: (1,58×1,58) = 19,2276879

U některých lidí je to tloušťka se kterou se nedá žít. Já si s tím žiji docela spokojeně a někdy bych si dokonce přála i trochu přibrat.

(1) (Alfa – Mail – WWW)
Vloženo 25.02.2007, 15:47:50
taky jsem si spočítala svůj (svoje?) BMI. Kde jsou ty stránky o hubnutí???

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat