Manga a anime


Chtěla jsem vám trochu přiblížit co je to manga a anime. Jaká je jejich historie, jejich hlavní rysy a podobně. Dokonce jsem si sedla k pc a pokoušela jsem se i něco napsat. Bohužel bezúspěšně.
Na autorku jedněch z nejlepších amatérských recenzí a informacích o tomto žánru prostě nemám.
Touto autorkou je Kaname.
Její články nebudu kopírovat zde celé. Nebylo by to fér. Jsou to jen první odstavce. Ti kdo mají zájem číst dál, ať kliknou.

Manga
Spousta lidí ji zařadí do kategorie obyčejného komixu a tudíž i do kategorie, která patří dětem nebo nanejvýš fantaz- a sci-fi-maniakům nebo sběratelům kuriozit. Je na čase některým neználkům trochu otevřít oči, protože v Japonsku je spíše divné, když mangu někdo nečte, takže člověk se pak už vůbec nediví, když v metru narazí na týpka, který si bezostyšně a naprosto s čistým svědomím prohlíží třeba hentai mangu a za úchyla ho přesto nikdo nepovažuje. Nemluvě o tom, že spousta manga časopisů má výraznou nálepku „OD 18 LET!“ My, co jsme s mangou už alespoň trochu seznámeni se můžeme podívat trochu hlouběji…

Anime
Anime, jako název pro japonské animované filmy, je vlastně pouhopouhá zkratka pro slovo „animace.“ Do podvědomí se ale postupem času podsunul jako druh umění či tvorby pro Japonsko typický a dnes je to pojem prakticky spojený pouze s animovanými filmy pocházejícími ze Země vycházejícího slunce. Hlavně tedy, co se Japonského zahraničí týče.

(1) doporučuji (urzu7 – Mail – WWW)
Vloženo 17.06.2007, 21:23:38
znam jsou nadherně napsaní všem doporučuji

(2) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 20.06.2007, 11:20:17
Jojo, co se týče (týká) anime a věci s tím spojeno…Kawaii :))

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat