Kája, Pluto a Wilda

Toto jsou jména mých kamarádů. Kája je z nich nejstarší. S Plutem se znám asi měsíc a s Wildou necelých 14 dní.
Nevím co to je za obcesi, ale velice ráda si pojmenovávám věci, ke kterým mám nějaký vztah. Takže i když jsou to věci spotřební a vydrží jen pár let, pojmenuji to. Po jejich odchodu do křemíkového nebe (či jiného nebe), si většinou pořídím věc novou, třeba i podobnou, ale s jiným jménem. Nějak se mi nelíbí, že bych měla jména opakovat. Např. Nikdy bych psa nepojmenovala po psíku, kterého jsem měla předtím. Každý je jiný, a i když je to „jen pes“ má naprosto jinou povahu.
Tak je to relativně i s věcmi. Když si koupíte telefon jedné značky, který vám za 2 roky a 2 měsíce umře, většinou si koupíte nový. Je jedno, jestli u dané značky zůstanete, nebo změníte. Starý telefon uměl to a ono, ale nový telefon umí to a ono a i tamto. Má jiný software a tak pod. Pojmenovat ho tedy po starém se mi tedy nějak nechce.
Takže – kdo je Kája.
Kája je můj luk, který už několik týdnů leží na střelnici, protože na něj není moc čas. Kája je dřevěný, lakovaný, rozkládací luk s nátahem 30liber. Budu muset nějak vymyslet, abych se za ním mohla alespoň jednou dvakrát týdně podívat. Stýská se mi, ale já jsem po práci unavená a nechce se mi pejsky zase nechávat na další hodinu a půl doma samotné.
Kája je v mém okolí docela známý. Ale Pluta a Wildu ještě moc lidí nezná.
Pluto je také můj kamarád. Je to krásná černá digitální kamerka. Když jedu s partou natáčet, nejdem natáčet, ale Plutovat. :D Pluto plutuje vše, co se dá. Jen paničku nějak plutuje málo. Hodláme napravit. Pluta jsem si pořídila z několika důvodů. Fotky jsou sice krásné, ale udělat si tu a tam nějaký malý filmík také není k zahození. Díky mé mini cosplay kariéře se občas to natáčení hodí. Letos se také po hodně dlouhé době těším na vánoční čas, který budu výjimečně trávit s přáteli a ještě za hranicemi ČR. Naplutuji si krásnou malou dovolenou. Jak vzniklo jeho jméno? Podle jeho prvního velkého projektu, který bude s jeho pomocí natočen – 20 Seconds To Pluto. Víc neřeknu. :D
A poslední v řadě je Wilda.. Ano, Wilda se píše s W místo V. Wilda je nejnovější přírůstek do rodiny. Je to dotykový telefon, který velmi rád běhá po netu. Dost jsem zvažovala, zda mám koupit Wildu nebo Berušku. Wilda je dotykový telefon, který je hlavně na surfování po netu, lození na youtube, faceebooku nebo twitteru. Velkou výhodou je jeho velký display a nevýhodou také velký display. x) Je poměrně citlivý a tak se mi stává, že si ho občas při telefonování vypnu uchem. A jak je dotykový, je věčně zapatlaný. Ideální ke zkoumání vlastních otisků prstů. Telefon je to chytrý, s dobrým softem, organizační složkou a google android je skvělý.
Beruška sice dotyková nebyla. Měla podobnou klávesnici jako u počítače, menší display, pomalejší lození na netu, ale vynikající organizace. Špičkové propojení na email, vytváření a hlavně úprava dokumentů, diář, upomínky – Beruška je skvělý telefon pro manažery a lidi, kteří v telefonu potřebují víc, než jen telefon (a taky zpěváky, kteří si k telefonku opravdu udělají hodně velké pouto a vytvoří si na jeho „závislosti“ image: D).
Co mě tedy přimělo pro Wildu? Internet. Wilda má lepší systém na lození po netu. Dále se mi líbil velký display, který byl i dotykový, android a hlavně jsem věděla, že do Wildy nahraju odnož ICQ. A s tím jsem si u Berušky nebyla jistá.
Zatím se s Wildou stále seznamujeme. Nacházím velké výhody a i negativa mít takový telefon. Ale navzdory všemu – Wilda je kamarád, který mě zachraňuje v nouzích vysoké nudy v práci. Což byla i hlavní myšlenka koupě.

Koukám, že jsem za poslední dva měsíce za techniku docela utrácela, ale projekt 20 Seconds To Pluto, předvánoční čas v Barceloně a bláznivé srazy s kamarádkami Pluta prostě potřebují. A Wilda – nuda v práci je už trochu snesitelnější.

(1) (herb – Mail – WWW)
Vloženo 10.10.2010, 12:08:26
Mě to náhodou přijde roztomilé, pojmenovávat si věci. Osobně jsem toho nikdy nebyla schopná. Ne, že bych ke svým věcem neměla vztah, ale jelikož na ně nepotřebuju volat a mluvit s nimi, tak i když se rozhodnu cosi pojmenovat, brzy to jméno stejně zapomenu. Takže notebook je prostě notebook nebo noťas a mobil je mobil.
Jedinou věc, kterou jsem pojmenovala a vydrželo to, je moje kytara. Říkám jí „Yuri-san.“ Nevím, proč zrovna takhle, prostě už když jsem ji poprvé držela v ruce v obchodě a pak ji nesla domů, věděla jsem, že to bude Yuri-san, ač jsem tedy doma ještě přemýšlela nad různými dalšími jmény, abych nevypadala jako nějaký japanofil, co nezná nic jiného. Ale přišlo mi, že žádné jiné jméno jí neslušelo víc. „Yuri“ je vlastně v japonštině „lilie.“ Je paradox, že je to zároveň i termín pro jap. seriálový žánr, který zrovna označení čistoty a nevinnosti tak úplně nezaslouží. Přišlo mi to jako pěkný kontrast, oxymoron v jednom jediném slově. Ale Yuri-san je pro mě hodně výjimečný – až se mi to skoro nechce říct – předmět. Jiné mé věci mají většinou smůlu, ani plyšáky nejsem schopná pojmenovat, ale přitom je mám ráda, protože jsem je všechny dostala jako dárky od lidí, kteří jsou pro mě důležití.
Myslím, že je hezké, že si věci pojmenováváš. Vypovídá to i něco o tobě a je zkrátka vidět, že si věcí vážíš. :)
Pojmenovávání zvířátek snad není třeba rozebírat vůbec. Taky bych asi rozdílná zvířata nepojmenovávala stejně. Přišlo by mi to divné, jako kdybych chtěla tím druhým nahradit to první. Nevím, ale i zvířátko si zaslouží pěkné jméno, které mu majitel vybere individuálně a s láskou.

(2) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 10.10.2010, 21:51:44
Herb – po první větě jsem chtěla nevěřícně křiknout – Ty nemáš pojmenovanou kytarku? V dalším odstavci jsem od toho upustila. S Yuri-san to máš jak já s Kájou. Taky jsem vymyslela úžasné antické jméno… dostala jsem ho do ruky a prostě to je Kája. Naprosto si nepovedu představit, že se Kája bude jmenovat jinak.
Pojmenovávám věci, ke kterým mám vztah. A většinou už taky za tím mám dost šetření a nebo vím, kolik času musím „zabít“ v práci, abych mohla mít to a ono. Ex-telefonek byla Hatinka.
Plyšáky mám pojmenované vyjímečně. Ale když jsem řekla, že se budu stěhovat a beru si Pejska (úžasné jméno), každý věděl o jakého pejska jde.

(3) (Jitule – Mail – WWW)
Vloženo 21.01.2011, 13:45:48
Jsem ráda, že si věci nepojmenovávám sama. Moje autí se jmenuje Ferda, mám ho ráda ikdyž je to jen auto, ale všude mě vozí, šetřila jsem na něj a prostě mám ho ráda :-)) Taky bych nedala dalšímu pejskovi stejné jméno, prostě každý je originál a není to dobré :-) Takže můj ovčák Nero je moje všechno ale ikdyž ho mám tak strašně ráda nedala bych jeho jméno dalšímu. Prostě a jednoduše každý je originál a ten další si nezaslouží býti náhradníkem

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat