Jsem také zločinec?

Poměrně často se setkávám s názorem, že každý, kdo má nějaké tetování je s okamžitou platností kriminálník nebo prostitutka. Tento středověký názor mi značně pije krev a zvyšuje tlak.
Doba, kdy se tímto způsobem cejchovala nižší společenská vrstva obyvatel, již dávno minula. Dnes není tetování jen u námořníků, barbarů, lehkých děv a zločinců, kteří prošli žalářem.
Názor, že se to někomu nelíbí, ne naprosto v pořádku. Mne se nelíbí piercing. Nemám to ráda, takže si ho nebudu pořizovat. Ale jestli ho máte vy, je mi jedno.
Jenže okamžitě odsoudit osobu s tetováním, když nevíte, co znamená, mi přijde neférové a hlavně nelogické.
Dnes je tetování hodně bráno i jako dekorativní záležitost – každý, kdo se tetuje, chce, aby to bylo hezké – ale stále si uchovává svoji symboliku. Nějaký význam, který je pro majitele tetování důležitý. Podtext tetování může být vidět napoprvé nebo je skryt a vidí ho jen majitel.
Proč jsem se dala do sepisování a obhajoby tetování?
Opravdu mne názor, že ho má jen spodina dost vytáčí. Ano. Je spousta tetovaných kriminálníků, gangsterů a nevím čeho ještě. Na druhé straně, je dnes tetovaných spousta lékařů, právníků, manažerů, herců, … tuna normálních slušných lidí.
Já také. Ano – mám tetování.
Asi od 16 let jsem si s touto myšlenou lehce pohrávala. Kdo z mých vrstevníků ne. Kolem 20 let jsem věděla, že to udělám.
Jenže – tetování není na týden, nebo rok. Tak jsem se dala do pomalého hledání toho, co bude moje. Co bude mít pro mě nějaký význam, co mne bude nějak charakterizovat. Vizi jsem chytla asi 3 roky zpět. Možná déle. Čekala jsem, zde se vize neomrzí, neztratí nebo nezmění se význam. Nestalo se tomu tak.
Letos jsem prolezla obrovské množství obrázků s tím, který mi bude nejvíce vyhovovat. Jeden jsem našla. Nechala si ho upravit a následně vyrýt do kůže.
Je to můj symbol, moje cesta, můj sen, můj ochránce…
Pro někoho je to jen obyčejný obrázek. On asi i je. Ale pro mne znamená nepopsatelně mnoho.

(1) (herb – Mail – WWW)
Vloženo 22.09.2010, 21:29:52
Takových prudérních blbců si vůbec nevšímej. Možná by takové zajímalo, že prostitutky se vyznačovaly ve starém Římě i tím, že si barvily vlasy – kolik žen, dokonce i mužů toto dneska dělá a nikdo jim kvůli toho nenadává do kdo-ví-čeho.
Tetování může být krásné a pro svého vlastníka určitě hodně znamená. Doporučuju všem podobným zlým jazykům podívat se na „reality“ Miami Ink, kde si lidé v tetovacím salónu nechávají vytetovávat symboly a obrázky na památku svých zesnulých přátel a příbuzných, na znamení toho, co všechno v životě dokázali apod. Někdy tam byly takové příběhy, které mi, ač nejsem padavka, málem vyhnaly slzy do očí. Nechápu, jak může být někdo tak moc povrchní a někoho podle toho soudit… Ano, jsou paka, která si dělají tetování, že je to „cool,“ ale ať si dělají, co chtějí, je to jejich tělo.
Každý má něco – mě se hrozně nelíbí dredy, asi bych nemohla s někým s dredy ani chodit, ale to je můj problém a přijde mi sprosté odpor k tomu vyjadřovat konkrétnímu člověku přímo do očí a považovat ho kvůli tomu za nějakou nižší formu inteligence nebo nevím. To je každého věc, jakou si vybuduje „image.“ Kolikrát potkám člověka, který je jako ze škatulky, ale v hlavě má slámu, tak jaký má pak smysl nějaká buzerace kvůli nějakému obrázku nebo kroužku někde…

(2) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 22.09.2010, 22:19:55
Ano. Lidé jsou různí. Nechuť k tetování mají spíše starší lidé. Mladým už je to asi v celku jedno, ale některé názory lidí mě naprostým způsobem odzbrojují.
Nedávno jsem četla článek o Sexuální výuce na školách. Pomyslela jsem si, že to bude fajn. Ubyde více náctiletých maminek, vysvětlí se, jaké jsou druhy ochrany a podobně. Četla jsem dále a nevěřila tomu, co čtu. Ona se sice začíná sexuální výchova učit, ale JAK?!
Ve velmi křesťanském Polsku to učí převážně sesty a jiní „pánbíčkáři“. Takže antikoncepce je výmysl ďábla, sex se má provozovat pouze za účelem „výroby“ dětí. Opravdu, jedna výuková rada lepší jak druhá. Homosexualita je samozřejmě nemoc která se dá léčit a mnoho a mnoho dalšího.
Docela mě to odrovnalo.
Byla jsem pak ráda, že jsem vychována tak, jak jsem.
To, že si o mě lidi pomyslí, že jsem něco – budiž, ale předávat pochybné názory ostatním.
Nevím. Teď pletu dvě odlišné věci dohromady – víra a názor na nějaký prvek. Ale někdy je víra taková, že vnutí myšlenku. :(
Škoda.

(3) vážená kriminálnice (slávek miloslav abrahám – Mail – WWW)
Vloženo 23.09.2010, 08:21:25
počty pitomců jdou do nekonečna. a budeš-li se jimi zabývat, už na nic jiného ti nezbude čas :-)

(4) slavku (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 23.09.2010, 13:46:52
Potřebují se jimi trochu zabývat. Jinak by nebylo o čem psát. Blbost je věcný kamarád lidstva.

(5) (herb – Mail – WWW)
Vloženo 23.09.2010, 16:37:31
K víře, resp. církvím se vůbec nevyjadřuju, protože bych musela být sprostá. To křesťané v prvé řadě udělali z lidského těla a „fyzické lásky“ něco, za co je třeba se stydět a co je třeba potlačovat a schovávat, brát jako něco špatného. S homosexualitou už tím tuplem „no comment“ – zjistila jsem, že i v dnešní moderní společnosti spousta dokonce i ateistů, je myšlenkama na stejné úrovni správného středověkého panbíčkáře…
Nechci si tu hrát na nějakou suertolerantní volnomyšlenkářku, ale co ještě v dnešní moderní společnosti přežívá za předsudky, to mi zůstává rozum stát. S tou sexuální výchovou jsi mě obzvláště vyděsila – u nás to na základce probíhalo naštěstí celkem v pohodě. Měli jsme mladou a šikovnou učtelku, která se nestyděla s námi cokoli probrat – takže žádné„sex až po svatbě“ a „kondom je vynález ďábla“ se u nás naštěstí nekonalo. Naopak jsme se dozvěděli i všemožných nemocech a možnostech prevence, o antikoncepci a vůbec to bylo z mého pohledu velmi užitečné. Zbytek se probírá v přírodovědě či biologii, což snad stačí na to, aby člověk věděl, co si před 15. rokem věku může dovolit. I když, začít s touto výchovou dřív by vůbec neškodilo – co vím, Švédové s tím rozumnou formou seznamují děti už od školky a svědčí jim to.
Ale to už jsem taky zaběhla. Zkrátka předsudky jsou zlo a lidi, co jim podléhají by měli trochu přemýšlet a udělat si spíš nějaké své zkušenosti než věřit tomu, co kdosi kdesi plácnul nebo co možná platilo před 50 lety – to už by dost dobře zase mohli všichni věřit, že žena patří do kuchyně, že muž musí sám uživit celou rodinu a že po masturbaci člověk oslepne a vyschne mu mícha. :D

(6) (urzu7 – Mail – WWW)
Vloženo 23.09.2010, 22:24:23
Jo jo někteři lidi jsou v narorech zaseknuti snad ješte ve středověku.
A lidská blbost je nesmrtelná.
jo jo v Polsku je to spiš antisexualni vychova.My ji na škole neměly ale je dobře že ted už je, jen ješte aby byla k něčemu.

(7) Jo jo (Vis – Mail – WWW)
Vloženo 23.09.2010, 22:56:46
Taky mam – uz asi 15 let. Keltsky symbol/runa od Uziho ( kousek od divadla – jeste tehdy Praha samozrejme) – navrh jsem si prinesl sam a nelituji ani omylem. Po 15-ti letech.
A jestli se to nekomu libi nebo ne – je umisteno tak, ze je videt pouze, kdyz ja chci – je to ma osobni vec – je mi to tudiz uuuuplne jedno.
Chtel jsem napsat jeste neco ohledne tve prace a dane firmy – clanky nize – ale radeji ne. Bude lepsi, kdyz si me budes pamatovat jako nekoho, kdo nemluvil sproste priliz casto. ( I kdyz se uz nikdy osobne neuvidime)
Ahoj. 
G

(8) Vím (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 25.09.2010, 11:14:34
Ahojky.
Popravdě – rozčilování se nad systémem toho vopičince, ve kterém pracuji – nějak to vzdávám. Prostě to tu funguje na nějakém záhadném čemsi. Teď jsem na recepci a začínám se dávat nějak do klidu. Ale i tak mám pocit, že bych potřebovala někam vypadnou a odpočinout si. Snad bude brzy nějaké volno.

Moje tetování mám chvilku. Jen půl roku a jsem zatím naprosto spokojená. Jsem moc ráda, že jsem do toho šla.
M.

P.S. Vím, že je v Americe rozšířený Twitter. Kdyžtak tam mám účet. Kdybys měl někdy zájem o pokec.

(9) OK, posli mi data na (Vis – Mail – WWW)
Vloženo 25.09.2010, 16:08:01
forgottenangel666@yahoo.com
nebo
fbiangel@windowslive.com
nebo
forgottenangel.us
Nejlepe prvni – druy a treti je sifrovany
a bez instalece PGP se tam nedostanes.
Ja soc. site moc nepouzivam, snad jedine facebook a myspace ale ucet na TW mam taky.
Zatim ahoj.
PS: Na vse ti poslu hesla na HSP-X protoze nemam rad sberatelske metody Googlu, facebooku a myspace.Cim min udaju tim lip.
PSS: Sorry, ale ja tak nejak nemam uz ani tvuj mail…tak nejak se proste…ztratil.

(10) NECO ME KOUSLO! (Vis – Mail – WWW)
Vloženo 25.09.2010, 16:12:03
CO TO JE TEN BF? No alespon mas booty. No uzij si trosku bloodu.....xixi

(11) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 25.09.2010, 19:17:20
Já jsem na FB docela dost často a na Twitter jsem se naučila taky. Myspace nemám. Jsem tam jako
http://twitter.com/JejkaShinobi
jak originální, že?
BF,… Taková věc, kterou jsem ještě nesmazala. Byla to docela milá pitominka na zkrácení času v práci, ale už mě to nebaví.

(12) OK,I've got you. (Vis – Mail – WWW)
Vloženo 25.09.2010, 20:25:39
Jo…tohle by me fakt nenapadlo…lol.


Přidání komentáře…

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat