Já jsem postradatelná!

Jsem v šoku! Já jsem postradatelná!
Být na recepci má spoustu kladů a záporů. Někdy je tu tak tíživá nuda, že to zabíjí veškerou chuť psát. Inspirace odejde a já smutně sedím nad prázdným listem papíru. I tak občas vezmu tužku do ruky a prostě jen „čmářu“. Jsou to jen takové malé náčrty nápadů, projektů, neuměleckých skic. Nuda umí být opravdu zlý společník. Jednou z výhod této práce je, že jsem postradatelná.
Což je tak trochu paradox. Mojí dušičku to lehce bolí, že jsem byla přesunuta na „vedlejší“ kolej, ale na některé věci se zvyká docela příjemně. Jsem totiž nemocná. Původ nemoci je ona recepce – kupodivu. Stavitelé dělají recepce krásné, leč naprosto kravské. Když už recepce musí být u hlavního vchodu, kde ustavičně táhne od proudících lidí, udělám tu recepci tak, abych toto minimalizovala ( ⇒ Moc práce). Takže jsem po necelém měsíci na recepci nastydla. Mám krutou nemoc zvanou Rýmička. Hlava bolí, očka pálí, nosánek červený. Pfujky.
Zavolala jsem na naší centrálu, kde jsem do nedávna pracovala a poprosila, zda bych si mohla zrušit dvě následující služby. A ono to šlo. Recepci jsem si sice ten den dosloužila, ale pak jsem měla krásné volno na léčení.
Asi se divíte, co je na tom tak úžasného. To plně neznáte moji starou práci. Tam tohle jen kvůli rýmě nešlo. On byl docela dost velký problém i s dovolenou, na kterou máte právo.
Více jak 14 dní jsem nikdy neukořistila. Ve staré práci bylo na mou pozici 2 zaměstnanci, šéfová, které se muselo přizpůsobovat a dva brigádníci na občasnou výpomoc. Jelo se na stálý provoz (24h k dispozici), takže když si šéfová vzala 14 dní volna, zůstavají dva zaměstnanci a výpomoc. Bez tréninku po týdnu padáte na tkamu. Já s kolegyní trénovaná byla a i tak toho bylo už moc. Vzít si ještě v tomto nemocenskou neexistovalo a ohánějte se zákoníkem práce jak chcete. Zaučit se na místo, kde jsem pracovala je 7–14 dní. A i pak se tu a tam musíte na něco zeptat manažera, protože nevíte.
Nyní jsem na recepci bez velkého zaučování. Jedna excelovská tabulka, vyplnit jméno, firma, číslo karty a s úsměvem poslat do patřičného patra. Zaučení základní práce trvá 15minut. Yahoo! Dalo by se i napsat, že tuhle práci zastane i lépe cvičená opička.
Není to dostatečná útěcha pro mojí dušičku, která stále touží po nějaké duchaplné práci, která by ji trochu bavila, případně bych se mohla rozvíjet nebo seberealizovat.
S těmito plány ještě zdaleka nekončím. Jen pracovní nabídka mi moc nepřeje. Každopádně – práce mi byla zrušena a já se zapelíškuji s hrnkm čaje v ruce a budu se kurýrovat.

(1) (antares – Mail – WWW)
Vloženo 09.10.2010, 12:18:50
Ja bych ti dal rymicku… Jen hybaj do prace tvorit hodnoty a budovat lepsi zitrky. Civilizace si nemuze u klicovych osob dovolit cekat kvuli kdejake ryme, veprochripce, dymejovemu moru, cernemu kasli a tak vselijak podobne… :)

(2) (herb – Mail – WWW)
Vloženo 09.10.2010, 13:21:47
Tak to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo kvůli „nejsmrtelnější mužské nemoci na šest písmen“ zrušil nějaké ty povinnosti. Normálně rýmičku přechodím, tentokrát mi bylo ale fakt nějak až moc blbě.
Hlavně se pořádně uzdrav, jelikož věřím, že pracovat hned naproti neustále se otevírajícím a zavírajícím dveřím asi není nic zrovna příznivého pro organismus, hlavně ještě, když je chladno. Mě stačí ty teplotní změny přes den – ráno 3 stupně, odpoledne 15, nejdřív jeden mrzne, pak se potí a imunito, dělej, co umíš.
A možná je opravdu výhoda, že jsi tak trochu postradatelná. Právě kvůli nemocím, dovolené apod. Neumím si představit, že bych se měla hádat se zaměstnavatelem, jestli tu chřipku vyležím a nebo přijdu do práce mu poblít boty (a patřilo by mu to), abych tam následně 8 či více hodin chcípala a stejně nic pořádně neudělala…
Chápu, že to asi není zrovna uspokojující, ale zas, jak říkáš, dokud jsi nevzdala hledání něčeho lepšího, pořád můžeš narazit na práci snů. :) Jsi ještě mladinká, máš spoustu času se vypracovat v nějaké velké zvíře. ;D

(3) (herb – Mail – WWW)
Vloženo 09.10.2010, 13:24:28
*„nejsmrtelnější mužské nemoci na sedm písmen“
Nevím, kde se stala chyba. :D

(4) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 09.10.2010, 19:28:13
Antares XD – Budem bojovat a pracovat 36 hodin denně :D JUPIKY.

Herb – Já byla fakt hotová. A ještě se do toho usmívat na lidi. Měla jsem dost.
Zatím hledám, ale nabídka práce je docela, s prominutím, v prdeli. Nic není.
Zatím se učím zžít s recepcí. takže se uvidí :)
Jinak moc děkuji

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat