Informační krize

Občas se stává, že za příplatek opustím svoji kancelářičku a vydám se zastoupit nějakou recepční na jakési budově. Má to na tom své výhody i nevýhody.
Nedávno jsem šla také na jeden záskok. Je to budova plná právníků, managerů a jiných lidí, kteří občas nosem brázdí strop. Až tak „nafrňený“ lidi jsou.
Vybavila jsem se kusem žvance a knihou. Čtu pomalu. Šeredně pomalu. Půlka knihy mi na tu směnu postačí.
Lehce nervní jsem začala být kolem 12 hodiny, kdy se listy ke konci knihy značně ztenčily. Katastrofa nastala v 15 hod. Dočetla jsem ji. Co, u všech potvor, budu do těch 19 hodin dělat?
Prohledala jsem celou recepci a našla časopisy. K mé smůle to byl zrovna ten typ četby, kterému já říkám „informační zvratky“(omlouvám se, jestli někdo ty časáky rád čte. Ať si je čte, ale já se jim přístě velice vyhnu).
Jenže nouze byla a já si jimi začla listovat. UF. Hrůza. Asi jsem z toho fakt vyrostla.

Informace, bez které jsem se nemohla obejít byla, že normální podpatky mají 7cm. Loni byl trend 10 cm kramflík a letos, když chcete být in, nosíte 14 cm.
Mno… nic proti, ale to si snad budu nosit žebřík (Mimoto … Jsem OUT… moje nové botky nesplňují tredt. Mám jen 10 cm. Jak s tím mohu žít?).

Další časopisová rada nad zlato.
Cituji:
„Lidé se v práci cítí líp, když tam panuje přátelské prostředí. Takže než podepíšete smlouvu, nechce se na chvíli posadit mezi případné kolegy a tiše pozorujte cvrkot.“
Cože? No to je mi logika. Je snad jasné, že do práce, kde je fajn kolektiv se chodí jinak, než do práce, kde to trochu skřípe. Ale autor si nedomyslel, že blbci jsou všude. V každé práci. A když se, ponorková nemoc si taky žádá nějaké malé oběti. Naštěstí se dá léčit dovolenou.
Každopádně, v dnešní době si nějak nedokážu představit, že bych šla na pohovor a než podepsala smlouvu, skočila s novýma kolegáčkama na kafe.
Na prvním místě je plat, pracovní doba, zázemí, … a kolegové? Každý se chce nejprve ukázat v tom dobrém světle. Trvá i rok, než lidi kolem sebe začínáte prokoukávat.

Pak následoval kosmetický časopis. Holky, jak můžeme existovat bez koupi krému s hadím jedem z brazilské zmije? Cena za tento ksichtíkový krémík se pohybuje kolem 2650,–. No nekupte to! K tomu novou kabelku za 13.000,–, botky za 7.000,–, svetřík za 3.000,– a jeany za 5.000,–
Pánům bych doporučila pásek za 2.000,–, košili za 1.700,–, džíny za 5.000,–, boty za 9.000,–, Bundu na 11.000,–, brýle za 8.000,– a nesmí chybět vozidlo Ford Shelby GT500KR.

Myslím, že tento časopis opravdu není určen pro vrstvu, ve které žiji. Já se spokojím s niveou, botkami za 600,– a kalhotami za 500,–. Byla jsem docela nadšená, když jsem nalezla reklamu na MF, Avon a další značky, kde mi koupě řasenky neseřere kreditku.

(1) Časopisy pro sociální menšiny… (Neko – Mail – WWW)
Vloženo 17.11.2008, 12:02:28
Neznám nikoho, kdo by si ty věci mohl dovolit. :) Já se při prohlížení podobných věcí kolikrát až zalknu. Nemluvě o tom, že jak je to oblečení drahý, tak je taky hnusný – nechápu, proč bych měla vyhodit několik tisíc třeba za značkové jeany nebo jiný podobný kus hadru, které vypadají, že už je přede mnou někdo nosil… Postavený na hlavu. Já si zajdu k vietnamcům nebo do levnějších obchůdků a svoje jeany seženu a 4 – 5 stovek a jsem spokojená. Podle mě utrácení vyloženě za značku je splachování peněz do záchoda, to už to radši dám na charitu než nějaké superslavné módní cejše.
Podle mě takové věci si dovolí jen bohatí a pěkně povrchní lidi, kteří neví, co lepšího s prachama, než je střelit do hadrů, které si na sebe stejně vezmou jednou dvakrát, protože po třetí už by nebyli in…
Nad takovýma věcma se mi fakt otevírá kudla v kapse, taková povrchnost a zbytečnost ve světě, kde někteří lidi nemají ani co jíst nebo čím platit nájem. Nemluvě o tom, že normální člověk s průměrným platem (což se stěží 15 000, ne jak statistiky, co počítají i lidi jako ředitele ČEZu, 25 000) si to stejně nemůže dovolit – osobně, tyhle stránky v časopisech přeskakuju, jsou zbytečné a zabírají jen zbytečný čas, místo a papír s inkoustem – taky plýtvání; nevím, proč by mělo být 20 stránek z 60 stránkového časopisu věnováno reklamám na věci, co si stejně 90% populace nikdy nekoupí.

(2) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 17.11.2008, 12:19:55
Já chápu, že někdo chce vypadat pěkně a dle módy, ale když se chodí, najdeš i ve značkovém obchodě levnou a pěknou věc. Já mám kalhoty ze Zary za 500,–. Nevím jestli bych z tak šíleně drahých věcí měla radost. Něco jiného jsou pro mě herečky a lidi, co se ukazují ve světlech ramp, ale i tak by se to nemělo přehánět.
Nevím jaký je rozdíl mezi krémem za 300,– a za 2600,–. Kromě ceny. A ani není lékařský. Nějaký patlání na obličej stejně čas nezastaví.
S tím plýtvání papírem je to pravda. I když je fakt, že jsem tam viděla svetr za nehoráznou cenu a mám pocit, že podobný, ale o 90% levnější prodávaji u mě před barákem :)

(3) (loar – Mail – WWW)
Vloženo 17.11.2008, 12:41:27
No, znám jednu dámu, která si to dovolit může. A kalhoty má taky za 500, makeup používá stejný jako já, krém za 200, boty normální bez podpatku, protože na 14cm by neprošla dveřma, akorát snad tu kabelku má dražší…
Fakt nevím, kdo si to kupuje, a k čemu jim ta reklama je, zvlášť když s takovými časopisy vídám v autobuse holky něco přes 20, plat od pohledu spíš lehce pod průměrem.

(4) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 17.11.2008, 13:59:53
Asi tak. Já kdybych šetřila tak bych si to třeba i mohla tu a tam koupit, ale proč? Někdy mám pocit, že ty reklamy se tam dávají, když redakrorům dojdou nápady co psát.
Líbila by se mi třeba rubrika Např: chcete vypadat jako Chanel a nemáte na to? Jak si z obyčejných věcí udělat něco vyjímečného.

(5) (urzu7 – Mail – WWW)
Vloženo 20.11.2008, 00:07:59
taky se spokojim s kalhotama od čanga.
Za tohle oblečeni podle mody bych nechal pul ročni plat a pošel hlady .
vždycky mně zajimalo jak se dokažete tak jednoduše pohybovat na tak velkých podpatcich .

(6) (Neko – Mail – WWW)
Vloženo 20.11.2008, 07:42:32
urzu – jednoduše??? Měl bys mě vidět, když mám vysoké podpatky, to se spíš klátím, než že chodím :DD

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat