Další...

… rok je zapsaný na futru. Nedávno jsem měla docela malé, ale přesto velké a kulaté narozky. Čtvrt století se tu pídim na světě. Koukám, co kde lítá a nelítá či leze, neleze. Ale už je to tak. Jsem vochechule stará. Ba ne. Jsem spokojena. Sice se mi za minulý rok nepovedlo to co jsem si plánovala, nu což. Povede se snad letos.
S novým životním stádiem, kdy jsem už neodmyslitelně opravdu dospělá (a strašně si to dokazuje v kostýmu s růžovou parukou) přišel i trochu jiný image vzhledu. Není to nic drastického, ale Jejka má brejličky. Přeci jen, neustálé čučení v práci do monitoru a ještě v prašném prostředí trochu udělalo své. Vidím stále velmi dobře, jen na pravém očku mám půl a na levém čtvrt dioptrie. To není ani za zmínku, proč si pořizovat brejličky. Jenže technika pomáhá i škodí. Díky jedněm „potvůrkám“ z monitorů, televizí a všech možného, se zrak trochu ničí. A že já hodně koukám do počítače na milované excel tabulky. Také díky uspěchanosti lidí, lidé čučí a čučí a jak se snaží „načoučat“ toho co nejvíce, přestávají také mrkat tak často, jak by se mělo. Uspěchaný zlý svět. Já si na mrkání dávám pozor, ale …
Jednoho dne mi Alfa řekla, že se dá udělat úprava skla tak, že to minimalizuje záření a chvění monitoru. Jejka se zaradovala, protože se jí brýle líbí a považuje je za šperk (když se dobře vyberou). Každopádně jsem se šla optat do optiky, zda to je možné, i když dioptrie nemám. Jde to. Opět jsem se zaradovala. S Alfi se začalo koukat po obroučkách – což je docela síla. Ne všechen tvar a i barva je pro daný obličej ideální. Nakonec se vybralo. Jejka byla a stále je moc spokojená, myslí si, že ji brýle sluší a i okolí to tvrdí.
Pán v optice byl ochotný a zdarma mi udělal prohlídku očiček, kde se zjistilo, že přeci jen něco málo bych za dioptrie mít mohla.
Tak je mám. Nosím je jen, když jsem unavená a nebo sedím delší dobu u počítače. Nechci je zase nechat zlenivět. Jen ať se očka snaží.
Brýle nosím jen opravdu krátce, ale možná je vyfotím a publiknu.

Dále bych chtěla poděkovat Alfí a Silvestrovi za dárečky. Šperkovnice je krásná a dokonce se mi podařilo dát do ní všechen svůj blýskavý majetek. A že ho nemám málo :D Jen prstýnků mám 19, ale nejmilejší 3. Jeden, co jsem před 10 lety vybrala s Alfou v Obchodním domě Bílá Labuť a nyní dva nové – od sestry ještěrku s očkama a tlamičkou a jeden luxusní od Afly, který je plný blýskavého. Hrnečky snad, doufám moc, přestanou brzy mňoukat a lízátko zbaštím.
Díky všem, kdo si na mě vzpomněli a nenechali se ode mne zabubákovat špatnou náladou z narozenin. Posílám všem pusinku.

Vaše Jejka

(1) (Momoko – Mail – WWW)
Vloženo 09.09.2009, 22:32:41
A co infantilní fták ode mě, snad jsi na něj nezapomněla? =D
Brejlůičky jsou úžasná věc, nedokážu si bez nich život představit… Nejen proto, že mám šest dioptrií. =D Bez brýlí to už nejsem já, nedokážu si představit, že první co ráno udělám by bylo něco jiného, než natáhnutí se pro brýle. =D

(2) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 09.09.2009, 22:38:00
Infantilního fťáka mám na Japonské knihovničce. Vystavenýho.
Takže u tebe čočky asi taky nehrozí, že? XD

(3) (Jitule – Mail – WWW)
Vloženo 10.09.2009, 12:45:00
Jejko přeji ti dodatečně všechno nej. Taky mám brýle, ale na rozdíl od tebe je ze srdce nenávidím (to si určitě pamatuješ) a pořád mi překáží. Teď si ale půjdu vyzkoušet čočky. Protože budu jezdit autem a nechci mít brýle. Sice mi všichni říkají, že mi sluší, ale já si k nim ne a ne vybudovat kladný vztah. Tak jen doufám, že ty čočky snesu

(4) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 10.09.2009, 13:25:38
Nevím. Já bych do čoček nešla. Ono když jsem se trochu nalíčila, hodila vlasy do drdolu, vypadala jsem najednou nějak prestižněji.
A co nějaké malé obroučky? Něco lehčího a nebo barevného?

(5) (Jitule – Mail – WWW)
Vloženo 10.09.2009, 16:46:36
to mi taky všichni říkají, že když jsem učesaná a nalíčená (obličej na ksichtě)tak mi sluší, ale to víš jsem zatvrzelá a nemám je ráda od 4. třídy ZŠ. Kdy jsem dostala moje první a haranti se mi smáli a tak se to semnou veze celý život. Zkusím čočky a když to nebude dělat dobrotu, tak si seženu nějaké neviditelné obroučky :-))

(6) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 11.09.2009, 00:05:36
Je to škoda. Tenkrát sehnat opravdu pěkné brýle byla asi fuška. Teď je na výběr takových druhů, až se to ani nedá.
Držím palce, ale Jejka hlasuje pro brýle – alespoň na svém čumáku.

(7) (Jitule – Mail – WWW)
Vloženo 11.09.2009, 13:34:17
Máš pravdu, mám už asi desáté obroučky a ten výběr je takový, že to je pomalu na půl dne než si člověk jedny vybere. No ale ty ceny pod 5000,– jsem se nedostala, uvidíme

(8) (Beldaran – Mail – WWW)
Vloženo 12.09.2009, 22:26:17
Ech, tak já bych ti hádala podstatně míň.
Je to hnus, co všechno níčí oči. Na televizi i počítač koukám zásadně při světle, neexistuje, abych měla zhasnuto (sice nevím, jestli to pomáhá, ale pevně věřím, že ano). Jenže jak porád čtu něco do školy, tak mi taky někdy bolí oči, asi spíš z únavy. a jelikož jsem jako malá papkala strouhanou mrkvičku, tak ještě snad pár let bez brýlí vydržím.

(9) (Jejka – Mail – WWW)
Vloženo 13.09.2009, 10:56:08
Bel – jestli tě bolí očka – dej jim trochu relax. Nějaké vatové tamponky s trochou zeleného čaje a nech si je třeba jen 5 min na očičkách. Docela to pomáhá.
Nejsi sama XD Dost lidí mi hádá věk o 5 let níže a někdy i víc XD

(10) (Neko – Mail – WWW)
Vloženo 02.10.2009, 15:32:48
Asi bych taky potřebovala brýle, protože jsem tento příspěvek jakýmsi záhadným způsobem přehlédla. O-o

Každopádně myslím, že brýlky můžou být velmi slušivé. Sama bych je sice nechtěla – mě vadí na nose i jednou za čas sluneční (nevím proč, ale bolí mě z nich taková ta kůstka na nose, na které to drží). Věřím, že ti budou moc slušet a bude po tobě slintat ještě více chlapů než doposud. :)

(11) (urzu7 – Mail – WWW)
Vloženo 05.10.2009, 10:21:01
Tak všechno nejlepši k narozkam.
a mnoho uspěchu do dalšich let.

Jojo bryle bryle dokažou byt šperkem
zvlašt když je nosi taková kočka jako ty.

A jak už řekla Momoko prvni rani věc jsou bryle pač bez nich jsem trošku slepy už. přeju at ti sluši vydrži hodně dlouho beze změny dioptrii.

Věk ta prokletá věc jelikož nemam
vubec žadny odhad tak sem kdysi když jsem te potkal poprvý myslel žes tak 15 16 letá kočka už prvni dojmem pohledem okozlujici mladá slečna

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat