Advík BUDE! ... Snad.

Advík neboli Anime Dance Víkend je letní prázdninová akce, kterou pořádají mladí lidé a fanouškové asie. Mezi ně se řadím i já.
Asii mám ráda a někdy bych se do ní chtěla podívat a případně kus procestovat, ale v žádném případě bych tam nechtěla (na rozdíl od značné části dalších pořadatelů) žít. Přeci jen jsem vychovávána jinak a na jiný režim bych si těžko zvykala.První ročník Advíku byl v roce 2005 a návštěvnost byla nějakých 50 lidí. V druhém roce se návštěvnost zvýšila na cca 450 lidí a účastnila jsem se ji i já. To jsem byla ještě návštěva. Třetí ročník jsem už patřila mezi pořadatele a vedla jsem Japonskou sekci – přednášky. Advík 2007 přivítal necelých 1000 návštěvníku. Loni to bylo téměř 1500 hlav a letos se to vyšplhalo na 2050. Na to, že to je akce pořádaná mladými lidmi a dobrovolně, získala poměrně obrovský ohlas. A většinou velmi pozitivní (- zavděčit se všem, je prostě nemožné).
Advík se pořádá na školách, kde se může i přespat. Tím nyní vzniká poměrně velký problém. Kde sehnat dostatečně velkou školu, případně dvě velké školy, které jsou blízko, a které by byl ředitel ochotný na normální cenu na týden pronajmout. Předpokládám, že na Advík 2011 by mohlo dorazit 2600 lidí, což už je opravdu hodně.
Nyní hlavní organizátoři pracují na nějakém plánu, jak a co udělat. Doufám, že Advík bude. Protože i když mi z této komunity spousta lidí pije krev a ničí moje nervy, stále je tu větší část, kterou mám ráda a se kterou mne baví spolupracovat.
Na Advíku 2010 jsem vedla dvě linie, z nichž bych se jedné ráda zbavila a plně se věnovala druhé. Od Advíku 2007 vedu Japonskou sekci, které je spíše informativní. Přednášky o literatuře, dějinách, kinematografii, náboženství a další. Letos jsem v poslední den akce posluchačům v debatě „Nejen sakury kvetou“ oznámila, že Japonskou sekci ruším. Přednášky jsou již 3 roky stejné a chtěla bych to upgradovat na něco lepšího. Nejen pro posluchače, ale i pro vlastní sobecký pocit toho, že se mi něco povedlo. (Tedy – doufám, že povede.)
Rozšířila jsem tým a chtěla bych pracovat na Asijské linii. Japonsko je sice zajímavá země, ale jestliže jste pouhý amatérský přednášející a fanoušek, nedostanete se k širším informacím. A takové okolní země, jako je Čína, Korea a Vientam jsou také velmi zajímavé. Chtěla bych je do této akce zahrnout. Diváci s tím poměrně nadšeně souhlasili.
Nyní už trochu komunikuji s vietnamskou společností u nás a doufám, že se mi podaří navázat spolupráci se všemi, abych mohla Asijsou sekci na Advíku 2011 považovat za nejlepší, co se mi v této komunitě povedlo.
Proto doufám, že se prostory najdou a Advík 2011 opravdu bude. Prostě být musí – tyhle plány bych opravdu realizovat chtěla. :)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat